۸ مزیت پوشیدن لباس ورزشی مناسب هنگام تمرین کردن – همشهری آنلاین

نکته: اگر تمایل به هزینه کردن برای خرید دو کفش ندارید میتوانید با قرار دادن مموری فوم در کفش معمولی خود از آن در هنگام دویدن روی تردمیل یا پیاده روی استفاده کنید. پارچه با کیفیت موجب میشود تا هنگام استفاده یا هنگام شستن لباس آسیب کمتری به آن وارد شود. متاسفانه دیده شده که به دلیل بی تعهدی و بد عهدی های تولیدی های مختلف، اعتماد خریداران نسبت به اکثریت تولیدی های ورزشی و تولیدی لباس تیمی، کمرنگ شده است، به همین منظور تولیدی ورزشی سل ماجور با استفاده از درجه یک ترین و با کیفیت ترین پارچه ها و متریال موجود در بازار، و ضمانت تمامی محصولات، اقدام به تولید انواع پوشاک ورزشی از جمله پیراهن شورت تیمی، لباس تیمی فوتبال، لباس تیمی فوتبال و … جنس لباس مناسب برای ورزش صبگاهی باید از جنس پلی استر یا تریکو کش باشد، ولی به هیچ وجه از گرمکنهای برزنتی برای ورزش استفاده نکنید، زیرا علاوه بر تشدید تعریق و تسریع در عرق سوختگی، به دلیل عدم وجود منافذ کافی برای اکسیژن رسانی تمام انرژی شما را در کمترین زمان ممکن صرف میکند.

کفشهای کشی به دلیل استفاده مداوم ممکن است که بعد از مدتی شل شوند و طبیعی است که کفش گشاد برای سلامتی مضر است. احتمالا پس از خواندن این مقاله این سوال در ذهن شما مطرح شده است که مرکز خرید لباس ورزشی مناسب که بتوانیم به آن اعتماد کنید، کجاست؟ ولی اگر صرفا برای وزنه زدن میخواهید از آن استفاده کنید، کتونیهای معمولی هم میتوانند نیاز شما را برطرف کنند. اگر قصد خریدن لباس های ورزشی نایلونی یا شمعی و بادگیر را دارید، حتما انواعی از لباس ها را انتخاب کنید که یک آستر نخی داشته باشند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در ورزش شکل لباس ورزشی هم دستخوش تغییراتی قرار گرفته است، برای مثال در روش ورزشی EMS یا تحریک الکتریکی عضلات که یک روش نوین با نام شبیه ساز تحریک الکتریکی عضلات است، لباس این ورزش بهگونهای است که قابلیت این را داشته باشد تا با انتقال جریانات الکتریکی به عمق بدن عضلات را تحتتاثیر خود قرار دهد.

ساختار شبکه ای این نوع لباس ها طوری است که جریان هوا درون بافت پارچه نفود کرده و عرق بدن را به سرعت دفع می کند . پنبه، آب و عرق را جذب می کند اما بعد از مدت زمان زیادی خشک می شود و امروزه پارچه ها می توانند با تکنولوژی که در آنها به کار رفته است، عرق را از پوست شما دور کنند و دمای بدن شما را یکنواخت نگه داشته به طوری که شما در این مدل لباسها احساس راحتی بیشتری میکنید. این تصور شما تقریبا همون چیزی است که محصولات آندر آرمر عرضه میکنند. سویشرت و شلوار کلاهدار که از بهترین ست های ورزشی برای بانون هستند از جنس غواصی سنگین است که با پوشیدن این ست در باشگاه ورزشی خود می توانید توجه همه رو به خود جلب کنید. البته به این نکته توجه کنید که برندهای مختلف در سایزهای خود تفاوتهایی دارد, بنابراین قبل از خرید باید سایز لباس را با اندازه بدن خود به دقت مقایسه کنید.

لباسهایی با این جنس برای مردان ایدهآل است، چرا كه حین فعالیت بدنی شدید، بخش زیادی از عرق بدن را به خود جذب میکنند. معمولا در لباسهای ورزشی پنبه را با الیاف پلیاستر ترکیب میکنند تا به مرور زمان شکل خود را از دست ندهند. دیگر دورانی که لباسهای ورزشی فقط از پنبه تولید میشدند به پایان رسیده است. اگر به یک فروشگاه لباسهای ورزشی مراجعه کنید، قطعا مدلها، طرحها و اندازههای متفاوت لباسها و تجهیزات ورزشی شما را گیج خواهند کرد. اما در کل هر لباسی که یقه نداشته باشد و شما در آن نهایت راحتی را حس کنید برای این کار مناسب است. امروزه برای هر نوع ورزشي باید لباسی با جنس مناسب انتخاب کرد. اما در مورد بند کفش باید به گونهای باشد که نه خیلی سفت باشد که در خون رسانی به پاهای شما روبهرو شوید و نه به حدی شل که به زانو و ستون فقرات شما آسیب بزند.