چگونه یک لباس ورزشی خوب بخریم؟

البته همانطور که میدانید واژه گورتکس در واقع نام اولین برندی است که آن را اختراع کرد و دیگر برند ها برای ویژگی ضد آب او نام های دیگری استفاده می کنند. لباس ورزشی آلوده را به هیچ وجه داخل کمد لباس ها نگذارید، کنار لباس های دیگر روی چوب لباسی آویزان نکنید. اگر می خواهید ورزش کردن را شروع کنید بدانید که مهم ترین و اولین قدم انتخاب لباس ورزشی مناسب است. انتخاب پارچه خوب باعث میشود تا لباس شما کیفیت و دوام بیشتری پیدا کند. وقتی نیمتنه خوبی را برای ورزش کردن انتخاب میکنید از ابتلا به کمردرد و آسیب به قفسه سینه پیشگیری میکنید. گورتکس غشای پارچه ای ضد آب، قابل تنفس است که می تواند آب مایع را دفع کند در حالی که اجازه می دهد بخار آب از آن عبور کند.

بنابراین باید جنس لباس به گونهای باشد که با جذب عرق به پوست اجازه تنفس بدهد و البته جنسی داشته باشد که بدن را خنک نگاه دارد. در فناوری Climalite از ویژگی ای استفاده می شود که در آن لباس ها و لوازم جانبی که باعث می شود وقتی فرد عرق می کند، آن عرق از بدن تخلیه شود و آن تخلیه ی عرق از بدن باعث خنک شدن فرد می شود. که در هوای گرم بدن را خنک کند و در سرما بدن را گرم کند. همانطور که می دانید ورزش کردن باعث افزایش تعریق در فرد می شود؛ پس بهتر است لباسی را برای تمرین کردن استفاده کنیم که از آسیب های پوستی در اثر تعریق جلوگیری کند و همچنین بتواند رطوبت را از بدن دور کند. وقتی لباس ورزشی مناسب میپوشید کمتر احتمال دارد که دچار تحریک پوستی شوید و از سوی دیگر، آزادی حرکت شما افزایش مییابد.

اگر به یک فروشگاه لباسهای ورزشی مراجعه کنید، قطعا مدلها. اگر ورزشی را انجام می دهید که احتمال خیس شدن در آن برای شما وجود دارد، ورزش هایی مانند کوهنوردی، قایق رانی و مواردی از این دسته یا اینکه می خواهید در هوای بارانی یا برفی ورزش کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که لباسی را استفاده کنید که علاوه بر دارا بودن ویژگی تنفسی ضدآب نیز باشد، این ویژگی در لباس ورزشی را به اصطلاح گورتکس نامیده می شود. اما قطعا با توجه به سبک متفاوت استفاده از این نوع لباس باید طراحی و ویژگی های آن نیز متفاوت باشد. ساختار شبکه ای این نوع لباس ها طوری است که جریان هوا درون بافت پارچه نفود کرده و عرق بدن را به سرعت دفع می کند . کفش های ورزشی در بسیاری از ورزش ها وجود دارند و البته هر ورزش کفش مخصوص به خود را دارد، یکی از مهم ترین قسمت های هر کفش زیره ی آن است که می تواند نقش مهمی در عملکرد ورزشکار داشته باشد.

استفاده از پارچه های سبک برای تولید لباس های ورزشی تاثیر زیادی برای بهبود عملکرد ورزشکار دارد، در واقع لباس ورزشی باید طوری باشد که فرد ورزشکار در هنگام ورزش بتواند خود را بر آنچه انجام می دهد، متمرکز کند. در هنگام خرید لباس ورزشی باید بدانید که کدام البسه مناسب ورزش مد نظر شما می باشد و کدام ورزش منجر به بهبود عملکرد ورزشی شما می گردد. و شما هر نوع لباسی که مد نظر دارید اعم از هودی و شلوار یا تیشرت یا … تا اینجا در مورد جنس لباس ورزشی و اینکه هر ورزش باید لباس ویژه به خود را داشته باشد به طور کامل صحبت کردیم. در این مقاله با هشت مزیت پوشیدن لباس ورزشی مناسب در هنگام تمرین کردن با توجه به این مطلب آشنا شدید. اما خود البسه پلی استری هم اجناس مختلفی دارند که شما باید برای خرید آنها به تکنولوژی های بهکار رفته مانند آنتی باکتریال بودن، لطافت، توردوزی در قسمت پهلو و زیربغل و دیگر مواد این چنینی توجه کنید.