لباس ورزشی مناسب باشگاه چه لباسی است؟

شورت ورزشی سفید و جوراب سیاه میپوشیدند تا سال ۱۹۲۲ تغییرات چندانی در لباس تیم صورت نگرفت تا این که در آن سال یک علامت V قرمز تیره به قسمت اطراف یقه پیراهن تیم اضافه شد لباس خانگی تیم تا سال ۱۹۲۷ به همین شکل بود در سال ۱۹۳۴ بازیکنان پیراهنهای آلبالویی و سفید رنگ پوشیدند ولی در فصل بعدی پیراهن تیم به همان قرمز یکدست تغییر یافت از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۵ جورابهای بازیکنان از رنگ مشکی به رنگ سفید تغییر کرد و از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۱ جورابهای تیم، قرمزرنگ شد در آن سال دوباره جورابهای تیم به رنگ مشکی درآمد لباس تیم در فصل ۱۱-۲۰۱۰ قرمز رنگ با یقههای سفید، شورت ورزشی سفید و جورابهای مشکی بود در طراحی پیراهن فصل ۱۳-۲۰۱۲ منچستر یونایتد از نوعی پارچه از جنس کتان به نام گینگهام الهام گرفته شدهاست این پارچه در طول انقلاب صنعتی در شهر منچستر تولید شده و به نوعی نماد این شهر به حساب میآید لباس دوم تیم اغلب فصلها پیراهن و شورت ورزشی سفید و جورابهای سیاه بودهاست ولی چندین استثنا هم وجود داشتهاست مثلا در فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ پیراهن دوم تیم آبی نفتی به همراههای راهراههای باریک نقرهای رنگ بود و در فصل ۱۱-۲۰۱۰ لباس دوم تیم پیراهن سفید به همراه خطهای آبی و قرمز رنگ و شورت ورزشی سیاه و جوراب سفید رنگ بود در فصل ۹۶ ۱۹۹۵ آنها برای دو بازی پیراهن تمام خاکستری پوشیدند ولی به دلیل شکایت بازیکنان از این که در زمین نمیتوانند یکدیگر را پیدا کنند پیراهن دوم تیم تغییر کرد از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ پیراهن دوم تیم آبی و سفید رنگ بود.

هنگامی که سرد است، کافی است یک جلیقه گرم را به لباس معمول بدنسازی خود اضافه کنید تا گرمای مورد نیاز را دریافت نمایید. اما همه چیز در مورد ظاهر نیست. زیرا که در مورد لباس های ورزشی مسلما راحتی لباس به زیبا بودن آن ارجح است. برشهای ظریف و طراحی های کلاسیک پوشاک این شرکت بسیار عالی هستند. امروز سی و پنجمین سالروز شهادت این فوتبالیست و ورزشکار محبوب کشورمان است. «رضا رضاییمجد» برادر آن شهید بزرگوار روز سهشنبه همزمان با سالروز شهادت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مهدی عاشق فوتبال، ورزش و مرام پهلوانی بود. وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای مسئولان فدراسیون فوتبال و جامعه ورزش برای زندهنگاه داشتن یاد و خاطره این شهید بزرگوار گفت: این که نام و یاد او و سایر شهدا زنده نگه داشته میشود، کار بسیار خوبی است چرا که فرهنگ و ایثار و شهادت را در بین جوانان زنده نگه میدارد.

مهدی ۱۰ اسفند شهید شد و در روز ۱۴ اسفند مراسم تدفین او را برگزار کردیم و از مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از گذشته تا امروز به یاد شهید مسابقه برگزار میکنند و همچنین از روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ تشکر میکنم که همواره به یاد شهید رضایی مجد بوده و هستند. به گزارش روزپلاس؛در ادامه تحریم های ورزشی کشور روسیه در ارتباط با جنگ با اوکراین،کمپانی لباس ورزشی آدیداس،همکاری خود را با فدراسیون روسیه به حالت تعلیق در آورد. برگزاری مسابقههای ورزشی در کوران جنگ و جبهه روحیهبخش بود و مهدی همیشه در آنجا مسابقه میگذاشت. با این حال یک نکته در ارتباط با این شهید مغفول مانده اینکه در گذشته مسابقات باشگاهی جوانان با نام شهید رضایی مجد برگزار می شد اما مدتی است که دیگر این مسابقات به نام این شهید برگزار نمیشود امیدوارم که باز هم این رقابتها به نام شهید برگزار شود تا همه بدانند که در ورزش فوتبال الگوهایی مثل مهدی رضاییمجد داشتیم که میتوانند سرمشق بسیار خوبی برای جوانان امروز کشور هم باشد.

اگر ورزشکار باشید، حتما می دانید که با شکم پر از آب نمی توانید به سادگی به ورزش و فعالیت بپردازید. علاوه بر برندهای لباس ورزشی قدمی و با پیشینه که مدتهاست تاسیس شدهاند، برندهای جدیدی وارد دنیای لباسهای ورزشی شدهاند که زیبایی استایلها را را به سمت جدیدی حرکت میدهند. بهعنوان نهاد حاکم بر فوتبال اروپا، یوفا بیوقفه در تلاش است تا فوتبال را مطابق ارزشهای قاره اروپا همچون صلح و احترام به حقوق بشر و در راستای روح منشور المپیک تبلیغ کند و آن را توسعه دهد. کاپیتان تیم ملی فوتبال جوانان ایران که خیلی زود توانست پیراهن پرسپولیس را به تن کند و میتوانست مانند همدورهایهایش مثل امیر قلعهنویی، محمد پنجعلی و مجید نامجومطلق به یک چهره ماندگار در فوتبال کشورمان تبدیل شود، هدف والاتری را برگزید و برای دفاع از خاک میهن راهی جبهههای جنگ شد. برادر شهید رضاییمجد یادآور شد: مهدی در تیمهایی از جمله آذر، اکباتان و تهرانجوان به میدان رفت و بعدها نیز راهی پرسپولیس شد.