خرید لباس ورزشی به روش حرفه ای ها + نکات

دنیای مد نمناک توضیح داده است که پارچه هایی که برای فعالیت های پر جنب و جوش و با تحرک بالا طراحی می شوند باید قابلیت جذب عرق ، قابلیت انتقال هوای گرم از داخل به خارج از پیراهن ، خاصیت کشسانی مناسب داشته باشند. پارچه های بازیافت شده سبک، مانند پارچه های مورد استفاده در تی شرت Sundried Olperer، که دارای خاصیت ضد بو و طبیعی هستند و عرق را از بدن دور می کنند -به این معنی که در طول تمرین خشک تر و تمیز تر میشوند – باعث می شود بعد از آن احساس تمیز تری داشته باشید، را انتخاب نمایید. یک تی شرت جاذب رطوبت و یک شلوار راحتی برای فعالیت بدنی د اخل خانه مناسب است. برای فعالیت بدنی داخل منزل انتخاب یک تیشرت جاذب رطوبت همراه با یک شلوار راحتی کفایت میکند.

نکته: اگر تمایل به هزینه کردن برای خرید دو کفش ندارید میتوانید با قرار دادن مموری فوم در کفش معمولی خود از آن در هنگام دویدن روی تردمیل یا پیاده روی استفاده کنید. در مورد لباس ورزشی یوگا شما باید به یک مورد خیلی اهمیت دهید، برای انجام ورزش یوگا بهترین لباسی که میتوانید تهیه کنید، لباسی است که در آن با تمام وجود احساس راحتی کنید؛ همین و بس! در این فرشگاه می توانید مناسب ترین سایز برای بهترین لباس ورزشی را انتخاب کنید. البته که هر لباسی از جنس پلی استر برای ورزش فوتبال مناسب نیست و پیشنهاد میکنیم که برای خرید لباس ورزشی مناسب این ورزشها کمی بیشتر هزینه کنید. مقابل آینه بایستید البته باز هم در نور روز و فویل را به ترتیب کنار چهرهتان بگیرید اگر فویل طلایی چهره شما را شاداب و زندهتر کرد رنگ پوست شما گرم است و اگر فویل نقرهای همین شادابی را در چهره شما ایجاد کرد شما جزو افرادی هستید که پوستی سرد دارند.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در ورزش شکل لباس ورزشی هم دستخوش تغییراتی قرار گرفته است، برای مثال در روش ورزشی EMS یا تحریک الکتریکی عضلات که یک روش نوین با نام شبیه ساز تحریک الکتریکی عضلات است، لباس این ورزش بهگونهای است که قابلیت این را داشته باشد تا با انتقال جریانات الکتریکی به عمق بدن عضلات را تحتتاثیر خود قرار دهد. چرا که به دلیل تعریق در هنگام ورزش، پوست بدن اجازه تنفس نخواهد داشت؛ بنابراین باید جنس لباس به گونهای باشد که با جذب این عرق به پوست اجازه تنفس بدهد و البته جنسی داشته باشد که بدن را خنک نگاه دارد. البته که نباید نقش آب را در زمان ورزش دست کم گرفت، همانطور که خودرو برای جلوگیری از جوش آوردن و کاهش دما به آب نیاز دارد، بدن شما هم در این شرایط نیاز مبرم به آب خواهد داشت. همانطور که در بالا گفتیم لباس نقش پوست دوم را حین ورزش برای شما ایفا میکند، شاید با خود بگویید که چرا نویسنده به این جمله گیر داده است، پاسخ کوتاه است؛ زیرا مهم است.

اما همانطور که در بالا اشاره کردیم، یکی از مواردی که در بدنسازی میتواند نقش کلیدی داشته باشد، اکسیژن رسانی به بدن و خون است. لباسهای پنبهای با توجه به میزان جذب بالا تعریق باعث بسته شدن تمامی منافذ میشوند و اکسیژن رسانی را برای شما سخت خواهند کرد. لباسهای نخی با توجه به جنس منحصر به فردی که دارند، تمامی عرق موجود در بدن را به خود جذب میکنند که این موضوع میتواند علاوهبر بدن درد و سرماخوردگی، به دلیل بستن منافذ پوستی از جذب اکسیژن جلوگیری کند. به این دلیل بر راحتی لباس یوگا تاکیید داریم که شما در این ورزش نیاز به تمرکز فراوان دارید و اگر از البسه نامناسب استفاده کنید، تمرکز شما به طور مداوم بههم میخورد. این ماده به طور رسمی به عنوان اصطلاح عمومی PTFE شناخته می شود.