انواع مدل های کیف زنانه [مدل کیف زنانه اسپرت و مجلسی]

آن ها دارای دیوایدر برای قرار دادن لنز و ادوات کوچک نظیر شارژر و باتری هستند اما میزان فضای آن ها کمتر از کیف های کوله ای دو بند و تک بند است. اگر به همراه دوربین خود چند باتری اضافی، لنز و ادواتی نظیر کارت حافظه حمل می کنید این نوع کیف ها انتخاب مناسبی برای خرید کیف دوربین هستند. اگر علاقمند به عکاسی خیابانی هستید که نیازمند عکس العمل های سریع است کیف های پوزه ای مناسب ترین انتخاب برای خرید کیف دوربین هستند. در ابتدا برای خرید کیف دوربین به چند نکته عمومی که برای خرید هر نوع کیف دوربینی باید به آن ها توجه داشته باشید اشاره می کنیم. کیف هاي مدل بامبو گوچی کـه بـه دسته هاي از جنس بامبو مزین شده بودند، در زمانی بسیار پیش از این کـه فرهنگ مد بـه شکل امروز شکل بگیرد، مورد استفاده سلبریتی ها و افراد مشهور قرار می گرفته اسـت.

کیف هایي بـه شکل جعبه هاي بیسکوییت، عکسهای کارتونی، علائم ستاره شناسی و کتاب ها، برایمان کمی مشکل خواهد بود بـه یاد بیاوریم زمانی دنیای کیف هاي لوکس و مدرن، قلمرو کاملی برای خانم هاي بـه روز و شیک بوده اسـت. کیف لولهای یا استوانهای شکل است که همانطور که از اسمش پیداست به شکل یک استوانه با طول زیاد و عرض کم طراحیشده است. اگر نمی خواهیم از محل زندگیمان زیاد دور شویم و چند روزی دور بمانیم نیازی به خرید کیف دوربین کوله ای دو بند نداریم. از معایب این مدل میتوان گفت زیاد جادار نیست اما در عین حال یک همراه عالی برای کیفهای بزرگتر و جادارتر است و شما میتوانید وسایل ضروری را در آن قرار دهید. امروزه مدلهای بسیار متنوعی از این محصول با قیمتهای متفاوت در بازار موجود است و شما میتوانید با توجه به سلیقه و میزان بودجهای که برای خرید این محصول اختصاص دادهاید، محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

انواع گوناگونی از کیف های دوربین در بازار موجود است که طیف گسترده ای از حق انتخاب را برای عکاسان فراهم می آورد. کیف دوربین پوزه ای (Holster) از کوچکترین کیف دوربین های موجود در بازار است که بخاطر ابعاد کوچک و ارگونومی حرفه ای اش بسیار راحت و حمل آن بسیار آسان است. معمولاً برای حمل وسایل کوچک مثل کارت خرید، دستهکلید و موبایل که در پیادهروی و خرید به آنها نیاز پیدا میکنیم، از این نوع کیف استفاده میشود. حالا که درباره نکات عمومی که در خرید کیف دوربین باید لحاظ کنیم دانستیم، به جایی می رسیم که باید ببینیم چه کیف دوربینی مناسب تجهیزاتی است که در اختیار داریم. چیزی که واضح است عکاسان حرفه ای عموما می دانند کیف مورد نیازشان چیست. عکاسان تازه کار معمولا دچار سردرگمی و اشتباه در خرید کیف دوربین می شوند که این امر موجب افزایش هزینه های اضافی برای آن ها می شود.

5. قبل از خرید باید به فاکتورهای مختلفی چون قیمت، نوع دوخت، آسترهای به کار برده شده در داخل کیف، زیپ، رنگ، نوع و حتی مارک کیف توجه کرد. بدلیل این نحوه در دست گرفتن کیف، آنها کلاچ «Clutch» – بـه معنی محکم گرفتن نامیده میشوند. این نوع کیف شباهت بسیاری به نوع کلاچ دارد، به این معنی که کوچک است و در دست حمل میشود. بـهویژه اندازههاي کوچک و متوسط آنها کـه مشابه کیفهاي باگت و تکبند، استفاده روزمره دارند. کیف های دوربین پوزه ای یا هالستر جزو کیف های کوچک با قابلیت حمل بسیار آسان هستند. با این تفاوت که در این نوع کیف همانطور که در تصویر زیر دیده میشود، برای راحتی بیشتر یک بند کوتاه در کنار کیف طراحیشده که میتوانیم با استفاده از آن، کیف را در بعضی مواقع روی مچ دست حمل کنیم. در این نوع، کیف با داشتن دستههای بلند، بهطورمعمول در کنار بدن بهصورت عمودی یا ضربدری (cross body) قرار میگیرد و فاقد دسته کوتاه هستند.