انواع لباس ورزشی ؛ ویژگی های لباس ورزشی

این مدل کفش ورزشی به اندازهی کافی سبک و انعطافپذیر است، طراحی آن به گونهای است که از قوزک و کف پا به خوبی محافظت میکند، در کفی آن از کوشن و در زیرهی آن از گریپ استفاده میشود. اگر چه پنبه در بسیاری از لباس های ورزشی استفاده شده است، اما بهترین ماده به حساب نمیآید. در انتخاب لباس ورزشی و لباس مخصوص باشگاه بدنسازی مردانه به فصل هم توجه کنید. خصوصا به شما خانمهایی که اهل ورزش در فضای بازید، پیشنهاد میکنیم برای خرید لباس ورزشی از کالکشنهای برند هالیدی هم دیدن کنید. کفشهای تمرین به گونهای طراحی میشوند که برای تمرینات مختلف ورزشی مناسب باشند.

در واقع دو نوع کلی از شلوار ورزشی مردانه مناسب باشگاه وجود دارد که با نامهای Sweatpants و Trackpants شناخته میشوند. پارچههای با الیاف نخی، اگرچه اجازهی عبور هوا و تنفس بدن را میدهند، اما رطوبت را به خودشان جذب میکنند و دیر خشک میشوند. با این حال، انکار آن به عنوان یکی از تأثیرگذارترین برندهای ورزشی موجود تاکنون غیرممکن است. درست است که تیشرت مردانهای که جنس آن نخی باشد اصولا کیفیت خوبی دارد، اما این برای ورزش کردن با یک لباس کفایت نمیکند. انتخاب کردن یک ست ورزشی با بهترین جنس برای فعالیت ورزشی مهم می باشد. حتما می دانید که با شکم پر از آب نمی توانید به سادگی به ورزش و فعالیت بپردازید.

در تولید لباس ورزشی زنانه شیک و جدید، فناوری فشرده سازی برای جلوگیری از دردهای عضلانی در استفاده های طولانی مدت به کار می رود و به همین دلیل محبوبیت داشته و همچنین استقامت فرد را در تمرینات ورزشی بالا می برد. همچنین این ترکیب از دو جهت، هم رطوبت را جذب می کند و هم به سرعت آن را خشک می کند؛ به همین دلیل جنس بسیار مناسبی برای لباس های ورزشی محسوب می شوند؛ به خصوص برای کسانی که میزان تعریق بالایی دارند و ورزش های سنگین با تحرک بالا انجام می دهند. کفش ورزشی باید اندازه مناسب داشتهباشد، بهطوری که قوزک پایتان به هیچعنوان در آن نچرخد و انعطافپذیری بالایی داشتهباشد و با استفاده از ساختار چند لایه ضربات سنگین را جذب کند. فراموش نکنید با توجه به این که پا در حین تمرین کمی ورم میکند، یک کفش ورزشی تنگ میتواند بسیار آزاردهنده باشد.

شاید الان نگاهی به کمدتان بیندازید، یکی از آن تیشرتهای آزاد و راحت خودتان را بردارید و فکر کنید خب همین میتواند کار یک لباس مناسب باشگاه مردانه را انجام دهد؛ اما نه! قبل از شستن لباس ورزشی، سعی کنید آنها را در محیطی آزاد به مدت حداقل یک ساعت قرار داده تا در ابتدا بوی بد آنها کم شود و سپس اقدام به شستشوی لباس نمایید. برای شروع یک تیشرت ورزشی که به اندازهی کافی آزاد باشد، به شما اجازه دهد به خوبی در آن حرکت کنید، لطافت کافی را داشته باشد و به هوا اجازهی عبور بدهد، بهترین انتخاب است. همچنین به این نکته توجه کنید که گاهی سادگی بهترین انتخاب است؛ لازم نیست در باشگاه نگاه همه به سوی شما برگردد.