انتخاب لباس ورزشی مناسب

آنها را به آسان ترین شکل ممکن با شورت های ورزشی و همچنین تیشرت های ویژه سالن های بدنسازی، سِت کنید. لباس هایی که از پنبه خالص تهیه می شوند، زودتر از الیاف های دیگر شکل خود را از دست می دهند. هیچ گاه لباس های ورزشی استفاده شده را در کمد قرار ندهید یا روی تخت رها نکنید؛ زیرا باعث انتقال آلودگی و ایجاد بوی بد به دیگر لباس ها و لوازم شما خواهد شد. با اینکه این پارچه رطوبت را به راحتی جذب می کند اما نمی تواند آن را به سرعت خشک کند؛ در نتیجه لباس سنگین و بد بو شده و فرد نمی تواند به راحتی به تمرین خود ادامه دهد. لباس با پارچه نخ پنبه رطوبت را کاملا جذب میکند و محل مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها به وجود میآورد و باعث آسیبهای پوستی میشود و این به خصوص در مورد لباسهای ورزشی زنانه بسیار مهم است.

به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که پس از انجام ورزش، در ناحیه زیر بغل جوش و یا زخم ایجاد میشود ، در این صورت ممکن است جنس پارچه از ترکیباتی باشد که کیفیت چندان مناسبی ندارند و در مقابله با عرق بدن باعث آسیب میشوند. تاپ ورزشی زنانه مناسب، باید از الیافی تهیه شده باشد که حساسیت زا نبوده و تهویه مناسبی داشته باشد. بنابر این در هنگام خرید لباس ورزشی برای بانوان همیشه باید دو نکته اصلی را مد نظر داشت، اولین مورد کیفیت دوخت و پارچه استفاده شده و همچنین طراحی و رنگهای بکار برده شده در لباس ورزشی است که همگی جذابیت و خوش پوش بودن لباس را به ارمغان میآورند. به عنوان مثال، وقتی ورزش می کنید، زیاد عرق خواهید کرد و این بدان معنی است که به لباس هایی نیاز دارید، که در آن شرایط راحت باشد.

وقتی لباس خود را دوست داشته باشید، تمایل بیشتری برای ورزش کردن از خود نشان خواهید داد، بنابراین در میان این لباسها، لباسی را انتخاب کنید که بیشتر دوست دارید و البته در آن احساس راحتی میکنید، زیرا که در مورد لباسهای ورزشی مسلما راحتی لباس به زیبا بودن آن ارجح است. بهتر است لباس ورزشی سبک باشد و هنگام تمرین کردن در آن احساس راحتی کنید. هودیها در انواع جلو بسته، دکمه و زیپ دار موجود هستند که شما با توجه به نیاز خود میتوانید آنها را تهیه کنید. چنانچه تصمیم به تهیه لباس ورزشی با الیاف مصنوعی را دارید، پیش از خرید توجه کنید که آستر آن از جنس نخ یا دیگر الیاف های طبیعی باشد تا از صدمه به پوست پیشگیری کند. جوراب ورزشی باید از الیافی تهیه شود که مقاومت بالایی داشته باشد و در اثر شست وشو از بین نرود. دومین مورد جنس الیاف استفاده شده در لباس است که باید کاملا ضد حساسیت بوده و از لطافت و سبکی خاصی برخوردار باشند تا برای پوست ایجاد حساسیت نکنند.

جنس الیاف کتان نیز برای لگ ورزشی زنانه توصیه میشود، زیرا از ضخامت بالاتری برخوردار است و برای فصول سرد سال بیشتر مورد توجه بانوان قرار میگیرد. همچنین نوع دوخت تیشرت ورزشی و تن خور مناسب آن نیز برای آقایان از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت تمیز نکردن عرق ریخته شده روی دستگاه ورزشی باکتریهای موجود در آن ممکن است باعث بروز بیماریهای پوستی در دیگر افراد شود. نکته مهم دیگری که در هنگام خرید انواع لباس ورزشی مردانه سایز بزرگ یا کوچک باید مد نظر قرار دهید آن است که جنس این لباسها معمولا نخ یا پلی استر است. لباس ورزشی باید راحت باشد تا کارایی شما در ورزش افزایش یابد. جنس نخی لباس ورزشی بهتر است در فصول و روزهای گرم سال استفاده شود تا از تعریق شما در هنگام حرکات ورزشی جلوگیری کند. پس از شروع ورزش، فکر می کنید که بهترین انتخابی که برای لباس انجام داده اید، پیراهن و لباسی است که سالها از آن استفاده نکرده اید.